ДОНБАС МЕДІА ФОРУМ ЯК ШКОЛА ТА ОРІЄНТИРИ РОЗВИТКУ РЕГІОНАЛЬНИХ МЕДІА

08.07.2018

В Харкові завершився 4-й ДОНБАС МЕДІА ФОРУМ «Нові виклики та нові можливості, з якими стикаються регіональні ЗМІ», який стає вже звичною платформою для широкого обговорення стану, проблем та способів їх подолання регіональних медіа. Цього року Форум був дуже представницьким, залучивши 400 журналістів, експертів, керівників медійних організацій, донорів. Були представники не лише журналістських спільнот з Донбасу, а й практично з більшості інших областей України.

Стрижневими темами дводенного обговорення на панельних дискусіях стали питання трансформації комунальних ЗМІ в медіа громад та збереження незалежності ЗМІ в турбулентний виборчий період, що наступає в Україні. Окремою опцією, дуже важливою для журналістів місцевих ЗМІ, були біля двох десятків майстер-класів відомих авторитетів журналістики та медіа-експертів. За задумом організаторів, це посилить якість роботи медійних регіональних спільнот, забезпечить повніше дотримання стандартів в роботі журналістів, підвищить якість продукованого контенту.

Найбільш гострими та змістовними стали панельні дискусії другого дня «Як відновити довіру мешканців Донбасу до ЗМІ?» та «Як відновити довіру мешканців Донбасу до соціальних змін в країні та регіоні?». Соціологічно зафіксований рівень довіри до українських ЗМІ тривожний. Рецепти, що пропонувались не нові, але від того не менш правильні - говорити правду, говорити про життя своїх громад, давати більше позитиву та конструктиву взамін "чорнухи". Можна добавити те, що звучало не часто, і що для Донбасу зараз надзвичайно потрібно. Адже важливо не лише "йти до читача/глядача", за його потребами, а й допомагати йому розібратися, підказувати, орієнтувати на Україну та демократичні цінності. Бо пропаганда "руського мира" так промила і продовжує промивати мізки людей, що без нейтралізації цього впливу українського Донбасу не матимемо. А в регіональних медіа, як показують моніторинги, нерідко про це забувають.

Форум пройшов на високому рівні. В дискусіях, на майстер-класах журналісти отримали певні відповіді на хвилюючі їх питання та орієнтири для роботи і розвитку місцевих медіа.

Організатором Форуму став Донецький інститут інформації (керівник Олексій Мацука) за партнерської підтримки біля двох десятків вітчизняних та зарубіжних медійних та донорських структур.

На фото Володимир Кіпень з організаторами Форуму Олексієм Мацукою та Віталієм Сизовим.