ВІННИЦЯ: ВИБОРИ, ПАРТІЇ, БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ, ПРОЗОРІСТЬ РАД

21.10.2015

16, 19, 20 жовтня у приміщенні Вінницького прес-клубу відбувся ряд зустрічей, присвячених обговоренню проблеми подолання корупції та засобів забезпечення прозорості місцевих рад.

У перший день обговорювалось пропозиції партій у боротьбі з  корупцією. Модераторами дискусії стали вінницький медіа-експерт  Наталія Болховська та   відомий журналіст Володимир Грицик, активну участь взяли кандидати в депутати на місцевих виборах від різних політичних сил, зокрема: Віктор Малиновський («Партія пенсіонерів України»), Ганна Довіденко («Батьківщина»), Вадим Шкільняк (ВО «Самопоміч»), Іван Климюк («УКРОП»), Ольга Малиновська та  Володимир Володюк («Народний контроль»), Борис Максимчук («Радикальна партія»), Сергій Вовченко («Солідарність»), Таїса Гайда («Громадянська позиція»).  Так, «Батьківщиною» було запропоновано впровадити  норму про фільмування факту хабаря, зазначалося, що раніше дану ідею не було підтримано. Представниця «Громадянської позиції» порушила тему корупції та розкрадання  державних коштів, виділених на потреби незахищених верств населення. Віктором Малиновським було представлено  питання щодо боротьби з корупційними злочинами у ЖКГ.  В якості антикорупційних заходів було запропоновано: журналістські розслідування, ревізію місцевого бюджету, впровадження системи місцевих референдумів та референдумів округу.

Друга зустріч була присвячена питанню «Які партії Вінниччини робитимуть Ради прозорішими і які відмовилися це робити?». Керівником всеукраїнської коаліції «Прозорі ради» у Вінницькій області Дарією Тихонової були представлені результати діяльності. Зазначалося, що партії «Батьківщина», «Самопоміч», Громадський рух «Народний контроль» та «Сила людей» публічно пообіцяли підтримати зміни до нормативних документів місцевих рад області. Уповноважені представники цих партій підписали меморандум про впровадження у місцевих радах 21, а обласній – 17 важливих антикорупційних норм, які мають діяти відповідно до нещодавно прийнятих Законів Верховної Ради.

Третя прес-конференція у «Вінницькому прес-клубі»  20 жовтня  стосувалась підзвітності обласних, місцевих, районних рад громадськості. Учасниками стали представники різних політичних сил, зокрема: Віктор Малиновський «Партія пенсіонерів України»,  Максим Студілко «Солідарність»,  Ірина Кондратенко «Народний контроль»,  Євген Стрільченко «Сила людей», Олена Василькова «Батьківщина». В якості форм звітування перед громадськістю було розглянуто впровадження системи працюючих громадських приймалень,  систематичне проведення зустрічей з населенням на майданах міста, звітування в електронному форматі (на сайтах обласних, місцевих та районних рад; на сторінках у Facebook). Євгеном Стрільченком було запропоновано постійний контакт з населенням  як найефективнішу  форму звіту.

Всі три зустрічі були продуктивними та цікавими. У якості гостей до обговорення приєдналися громадські організації, у тому числі Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу.

Дискусії відбувалися в рамках проекту «Регіональні голоси за демократію», що виконується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.