Студентка-філолог з ЛНУ ім. Франка про стажування в ДонНУ ім. Василя Стуса

23.10.2016

Мене звуть Тереза,  мені 18 років, я родом з м. Івано-Франківська. Навчаюся на 2 курсі філологічного факультету ЛНУ імені І. Франка, за спеціальністю «Українська мова і література».  В університеті беру участь у роботі студентського самоврядування, минулого року була учасником Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.. П. Яцика та Всеукраїнській студентській олімпіаді з української мови та літератури у м. Полтава.

Зараз проходжу стажування в Донецькому національному університеті                ім. В. Стуса у м. Вінниця. Приїхала сюди в рамках академічної мобільності студентів ДонНУ ім. В. Стуса та ЛНУ ім. І. Франка, за підтримки Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу та Міжнародного фонду «Відродження».

Я вважаю, що це стажування є не тільки чудовою можливістю завести нових друзів: відвідати цей мальовничий куточок України, а також поглибити досвід і знання зі спеціальності, поспілкуватися з видатними  науковцями-викладачами університету, побачити навчальний процес із середини.

Такий обмін між студентами двох вишів, на мою думку, має не меті передачу досвіду, який дозволив би кожному з університетів перейняти щось нове,  урізноманітнити  навчальний процес і забезпечити наукову роботу, громадське  життя студентів на найвищому рівні.

За ці кілька днів я вже маю безліч вражень. В університеті  нас прийняли дуже гостинно і привітно.  На перший погляд здається, що тут  все по-іншому, і це дуже цікаво, але  з іншого боку, приємно бачити, що навіть за кілька сотен кілометрів можна знайти речі, однакові всюди: як у навчальному процесі, так і в характерах людей, які, незважаючи на чималі труднощі не втрачають людяність, щирість і доброзичливість.