Студенти-стажери з ЛНУ ім. Франка на Вінничині

24.10.2016

1  жовтня  студенти - стажери з ЛНУ ім. І. Франка відвідали одну з величніших прикрас Вінниччини – Водонапірну вежу, на Європейській площі. Побудована  раніше для житлових потреб, а сьогодні ця семиярусна споруда зачаровує і захоплює своєю величчю.

Відомо, що водонапірну вежу використовували і як каланчу. У часи Другої світової війни башта була наглядовим пунктом. Після закінчення Вітчизняної війни радянська влада вирішила створити у вежі гуртожиток для сімей працівників Водоканалу, чим він був до середини 80-х років. 1985 року вежу, як архітектурний об‘єкт, передають у дбайливі руки Обласного краєзнавчого музею. З цього моменту в залах башти-каланчі розташували частину музейної експозиції Меморіалу революційної та бойової слави.

Із 1993 року музей поповнився Меморіалом пам’яті вінницьких воїнів, які загинули під час Афганської війни. Експозиція складається із листів, особистих речей, фотографій і частин обмундирування.

Студенти відвідали музейні експозиції. Особливо усім запам’яталися розмальовані стіни музею. На картинах зіставляються головні воєнні та революційні події минулого століття: Жовтнева революція, Перша і Друга світові війні, Афганська війна. Вразили також  невеличкі зали музею, в яких умістилась пам’ять про ціле покоління вінничан, учасників Афганської війни. 
              Підтримка академічної мобільності студентів, стажування та академічні обміни проходять в рамках проекту "Європейський розвиток ДонНУ" за підтримки міжнародного фонду "Відродження".