СТАРІ І НОВІ ВИКЛИКИ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ

03.12.2017

Виборчий процес, прозорість його проведення, забезпечення в його ході свободи інформування та мінімізації зловживань свободою слова залишаються гострими проблемами для політичного життя країни. Дані питання стали предметом широкого обговорення на міжнародній конференції «Свобода вираженняпоглядів та виборчийпроцес в Україні: старі та новівиклики» в Києві. Вона відбулася 1 грудня 2017 р за участі представників державних інститутів, політичних сил, міжнародних і українських експертів, ЗМІ.Мова йшла про проект Виборчого кодексу, про нормативне забезпечення прав ЗМІ та журналістів на об’єктивне висвітлення виборчого процесу, про тонкощі розрізнення інформування і пропаганди під час виборів, про зарубіжний досвід розв’язання цих задач. 

Конференція пройшла в досить гострих дискусіях.Юрій Ключковський, екс-нардеп, один з авторів Виборчого кодексу особливо підкреслював: «Головне під час виборів – забезпечення їх чесності за чітких правил, а інформаційна та агітаційна діяльність – це обслуговування виборчого процесу і має підпорядковуватись першому». Опонували цій тезі частина медійників, які виступали проти зведення ролі ЗМІ до обслуговування політичного процесу.

Участь в роботі конференції прийняв Володимир Кіпень, голова ДІСДПА.

Конференція організована за сприяння Комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформаційної політики, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та офісу Ради Європи.

На фото В.Кіпень з С.Ткаченко, представником України в Венеціанській комісії та О. Айвазовською, координатором громадської мережі «Опора».