ШЛЯХИ І ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ СПІЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

12.04.2017

В Києві Центр Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні та Програмою європейського партнерства «Матра» МЗС Нідерландів провів в рамках круглого столу фахове обговорення на тему «Основні засади і шляхи формування спільної ідентичності громадян України».

У заході взяли участь більше 40 представників законодавчої та виконавчої влади, науковці, державні та незалежні дослідники і експерти, а також представники зарубіжних посольств та міжнародних організацій. В обговоренні прийняв участь голова Інституту В.Кіпень з темою «Загрози українській ідентичності в контексті конфлікту на Донбасі».

На Круглому столі були презентовані результати загальнонаціонального соціологічного (2016 респондентів) та експертного (106 експертів) опитувань Центру, які характеризують ціннісний вимір ідентичності громадян України, а також бачення основних засад і механізмів реалізації державної політики у цій сфері.

В ході дискусії  пройшло обговорення наступних проблем:

1.   Державна політика як засіб формування спільної ідентичності громадян України: очікування і обмеження.

2.   Концептуальні засади політики ідентичності в сучасному контексті (Революція Гідності, російська агресія, євроінтеграція і початок реформ, соціально-економічна криза, суспільне розчарування).

3.   Державні і суспільні інститути в процесі формуванні спільної ідентичності: шляхи забезпечення системності.

Напрацьовані рекомендації до Концепції державної політики формування спільної ідентичності громадян України.