ПРОБЛЕМИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ОБГОВОРЮВАЛИ В ХЕРСОНІ

12.03.2016

11 березня в медіа-центрі IPS Херсон пройшов круглий стіл на тему: «Інформаційні потреби переселенців: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації». Модератором дискусії виступив голова ІСДПА Володимир Кіпень, представляючи результати роботи експертної моніторингової групи Інституту демократії ім. Пилипа Орлика.

В обговоренні взяли участь як громадські утворення та ініціативні групи самих внутрішньо переміщених осіб, так і представники Херсонської ОДА, міськради, соціальних служб, МНС. Дискусія вийшла хоча і гострою, проте загалом продуктивною.

У Херсонській області на початок 2016 року зареєстровано 13,5 тисяч вимушених переселенців. На засіданні обласного Регіонального штабу по забезпеченню вимушених переселенців із зони АТО наприкінці лютого 2016 року вже розглядалися питання, які потребують нагального вирішення. Серед них: діяльність міського гуманітарного центру по роботі з переселенцями, перспективи тимчасового розміщення сімей, які виїхали з зони АТО, організація літнього відпочинку дітей з таких сімей, допомога волонтерських та міжнародних благодійних організацій. Було зазначено, що найбільш актуальним для людей, що виїхали з зони бойових дій, залишаються проблеми працевлаштування, гуманітарної та юридичної допомоги. Наголошувалось на необхідності посилення активного інформаційного висвітлення проблем вимушених переселенців.

Акцентована розмова про інформаційні потреби ВПО, шляхи покращення комунікації та особливості потреб окремих груп переселенців продовжилась на даному заході. Згідно з висновками Європейської дослідницької асоціації та моніторингом регіональних медіа, що провів Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують про проблеми переселенців. Вимушені переселенці не довіряють місцевим ЗМІ.  В Херсонські області внутрішньо переселені особи нерідко також не мають задовільного доступу до офіційної інформації: часто не знають про рішення місцевої та центральної влади, свої права і можливості отримати соціальну підтримку. Особливо відчутний вакуум необхідної інформації в сільських місцях поселення ВПО. Слабкою є координація роботи соціальних служб, МНС, волонтерських організацій та громадських об’єднань переселенців.

За результатами обговорень напрацьовуватимуться конкретні рекомендації всім зацікавленим сторонам.