ПЕРСПЕКТИВИ ДІЯЛЬНОСТІ УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ АНАЛІТИЧНИХ ЦЕНТРІВ

26.06.2019

В Києві в Національному університеті Києво-Могилянська Академія 25 червня представники аналітичних центрів, експерти та співробітники університетів України провели зустріч-брейншторм: «Перспективи діяльності аналітичних центрів в університетах». Володимир Кіпень, голова ІСДПА, взяв участь в обговоренні.

Під час зустрічі обговорювались наступні питання:

-           Яка ніша університетських аналітичних центрів? Які продукти і для кого вони мають готувати?

-           Як «вбудовується» діяльність аналітичних центрів у загальну стратегію університету?

-           Як налагодити наукову співпрацю між аналітичним центром, факультетом, при якому діє центр, Науковою радою?

-           співвідношення діяльності університетського аналітичного центру та «дзеркала» громадської організації; які проекти має виконувати структурний підрозділ, а які ГО; яка має бути стратегія інтеграції ГО у структуру університету?

-           Які зміни до законодавства / нормативних актів потрібні для більш ефективної роботи аналітичного центру?

-           Сталість аналітичних центрів? Як забезпечити стале фінансування та розвиток?

-           Принцип взаємодії аналітичного центру із фінансовим, господарським відділами, адміністрацією та якими документами це регулюється.

Презентувались моделі аналітичних центрів НАУКМА (Оксана Нестеренко, Міждисциплінарний центр протидії корупції, Максим Яковлєв, Школа політичної аналітики )  та УКУ  (Тетяна Шевчук, Аналітичний Центр УКУ).

В деяких університетах аналітичні центри долають великий шлях за кілька років та стають успішними структурами. Але, вибудовування відносин аналітичного центру університету з бізнесом, владою, медіа, іншими замовниками аналітичного продукту є викликом і потребує систематичної роботи.

Захід було проведено в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для за фінансової підтримки @Embassy of Sweden in Kyiv