Переговори про співпрацю з Карловим університетом в Празі

08.12.2016

На фото: В.Кіпень і М.Пржигода; філософський ф-т Карлова університету

Відбувся візит голови Інституту Володимира Кіпеня 5-6 грудня в Празький Карлів університет, провідний вуз Чехії та один із авторитетних лідерів європейської університетської освіти. Метою візитубуло наповнення конкретним змістом Меморандуму про співпрацю між ДонНУ ім. Василя Стуса та Карловим університетом, підписаного ректором ДонНУ під час візиту ректорів українських вузів в Чехію в листопаді 2016 р.

Проведені перемовини по напрямам можливої спільної роботи гуманітаріїв та суспільствознавців обох університетів. На потужному філософському факультеті, де навчається близько 5 тис. студентів і докторантів, який має більше десятка академічних спеціальностей – від лінгвістичних і комунікаційних до історичних, політологічних і власне філософських – чеську сторону представляв директор Інститут східно-європейських студій д-р Марек Пржигода. Обговорені можливості і механізми включеного семестрового навчання студентів ДонНУ, взаємні академічні візити гостьових професорів з власними курсами, участь у спільних тематичних дослідженнях і публікації в виданнях Карлова університету. Для закріплення співпраці д-р М.Пржигода відвідає ДонНУ на початку наступного семестру.

До справки.Ка́рлів універси́тет (також: Празький університет, чеськ. Univerzita Karlova v Praze, лат. Universitas Carolina) — університет у столиці Чехії місті Празі. Це — найстаріший університет у Чехії (заснований у 1347 році), був першим університетом у Священній Римській імперії, на слов'янських землях і в Центральній Європі загалом, один з найстаріших університетів у світі.Карлів університет входить до списку 300 найкращих університетів світу за рейтингом «TheAcademicRankingofWorldUniversities» (ARWU).

Зараз в ньому навчається більше 50 тис. студентів і докторантів.