«НОВА КОМАНДА БАГАТО В ЧОМУ ЛИШАЄТЬСЯ ТАКОЮ СОБІ БІЛОЮ ПЛЯМОЮ»

23.05.2019

Володимир КIПЕНЬ, голова Iнституту соціальних досліджень і політичного аналізу, доцент Донецького національного університету імені Василя Стуса про кадровий старт президента В.Зеленського і його суперечливі призначення:

— Кадри — це головний біль нового Президента та одна з головних загроз, як і головних надій для України та багатьох українців. Якою мірою вдасться вирішити це питання та поставити на ключові посади, які підпорядковані Президенту, нових та ефективних людей? Це головна умова проведення реальної нової політики. Не буде цього, всі інше залишиться димом, туманом і обіцянками. Дивлячись на нинішні дії Президента, слід сказати, що визначити наразі якусь системність у підходах дуже важко, якщо взагалі можливо. І певною мірою це пов’язано з тим, що відбуваються часткові призначення. І сам новий Президент, як політик і громадсько-політична особа, — «темна конячка». Багато українців радше повірили в його віртуальний образ. Тому й його команда багато в чому залишається такою собі білою плямою.

Хоча з тих перших призначень, які здійснив Президент по кількох силових структурах, можна сказати, що половина осіб — це люди з його найближчого оточення — «Кварталу 95». Оцінювати їх як фахівців у тих сферах діяльності, які їм доручили, не доводиться, бо бекграунду, як такого, вони не мають. Частина людей — більш відома. Наприклад, призначений начальник Генерального штабу ЗСУ. Але до нових його не відносимо. До нього та ще низки новопризначенців у громадськості є дуже серйозні запитання, причому досить жорсткого характеру. Зокрема відносно відповідальності за ті чи ті рішення, які були прийняті під час російсько-української війни. Так само до юриста Коломойського та людини, яка працювала на державних посадах у Кабміні Азарова. Незаангажовані експерти вже говорять про порушення закону про люстрацію...

Разом з тим, на мій погляд, є приємні кандидатури, які проявили себе в антикорупційній боротьбі, це Руслан Рябошапка. Це ті нові люди, які за відповідних умовах можуть забезпечити нове дихання в тих сферах, які координуватимуть. Але, повторюся, ми на сьогодні не маємо загальної картини і не маємо впевненості, що державний корабель має надійного керманича та надійну команду. Відповідь на це буде дана, я думаю, в найближчі півроку.

Так, криза надає певні можливості для виходу на новий рівень, але дуже часто вона призводить до серйозних руйнувань. Тому треба й надалі пильнувати за діями нової політичної команди й публічно обговорювати, застерігати чи протестувати проти можливих негативних наслідків цієї політики. Водночас підтримувати ті реальні позитиви, які потрібні для оновлення й розвитку України.

 

Інтервю всеукраїнській газеті «День» від 23 травня 2019 р.

Кадровий старт Зеленського

«Презентація команди нового Президента породжує більше запитань, ніж надає відповідей», — експерт

https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/kadrovyy-start-zelenskogo