Молодіжний євроатлантичний безпековий форум

07.11.2016

Минулого тижня, 3-4 листопада 2016 р., у стінах Донецького національного університету ім. Василя Стуса відбувався захід, присвячений проблемам євро-атлантичної безпеки. 

Молодіжний Євро-атлантичний безпековий форум на два дні об’єднав представників студентства з Вінницької, Хмельницької, Житомирської областей та експертів з проблем євро-атлантичної безпеки, серед яких:

• Марюс Януконіс, діючий Посол Литовської Республіки в Україні

• Пятрас Вайтекунас, Посол Литовської Республіки в Україні (2010-2014); 

• Олександр Вінніков, Голова представництва НАТО в Україні;

• Володимир Огризко, Міністр Закордонних справ України (2007-2009);

• Вайдотас Урбеліс, директор з політичних питань Міністерства оборони Литви; 

• Ханс Хелсет, комодор військово-морських сил Норвегії; 

• Євген Магда, історик, політолог;

Перший день форуму минув у палких дискусіях, щодо зміни середовища глобальної безпеки, нових викликів у сучасному світі, теперішньої ролі НАТО, безпекової політики України та відносин НАТО – Україна. А протягом другого дня, учасники взяли участь у симуляції засідання Північно-атлантичної Ради та зустрічі Комітету Україна-НАТО, під час якої учасники мали змогу ознайомитись з процесом прийняття рішень у Північно-атлантичному альянсі.

Наші студенти були активними учасниками не тільки самого форуму, але й також організаційного комітету. Висловлюємо подяку Центру міжнародної безпеки Донецького національного університету та студентам історичного факультету: Волоському Глібу, Олександрі Давимуці, Слободянюк Яні, Злочевському Олександру, Насадюку Сергію, Резнік Дарії, Дайнеці Оксані, Ігнатову Єгору та Вілічко Артему за допомогу в організації даного заходу. Студент-магістр спеціальності міжнародні відносини Патріція Марія Інтріаго Еспінель надала послуги перекладача.

В організації та проведенні форуму активну участь брав Заступник Голови Інституту Теміров Юрій Тешабайович.