Депутати Вінниці звернулися до Верховної Ради з закликом підтримати виборчі права переселенців

26.05.2018

25 травня депутати Вінницької міської ради на пленарному засіданні сесії одноголосно підтримали звернення до депутатів Верховної Ради щодо підтримки законопроекту №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян». Таку приємну відповідь дала міськрада на офіційно зареєстроване звернення до неї за цим питанням громадських організацій ВПО Вінниччини.

Вінниця стала п’ятим містом в Україні, де місцеві громади разом із депутатами лобіюють забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб. На розгляд сесії звернення, після громадських обговорень, було винесено депутатом міськради Олегом Ткаченком («Самопоміч»). Під час голосування міський голова Сергій Моргунов наголосив про необхідність і своєчасність прийняття цього законопроекту.

В свою чергу голова Громадського Холдингу «Група впливу» Тетяна Дурнєва, організація якої разом із експертами з виборчого права займалася розробкою та просування законопроекту 6240, подякувала міському голові Вінниці, депутатському корпусу та місцевій громаді за розуміння важливості підтримки закону. У Вінницькій області активним просуванням та роз’яснювальною кампанією щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб займаються громадські організації – «Інститут соціальних досліджень та політичного аналізу» (Володимир Кіпень) та «Спільна справа» (Юрій Зиков), які в основному представлені ВПО із Донецької та Луганської областей.

Законопроект 6240 передбачає внесення змін до Закону «Про Державний реєстр виборців» та суміжних інших нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення виборчих прав ВПО в Україні у всіх видах виборів. Законопроект також дозволить голосувати громадянам України за їхнім фактичним місцем проживання за рахунок спрощення процедури реєстрації виборців та усунення прив’язки виборчої адреси виборця до реєстрації його місця проживання.

Нагадаємо, що 27 березня 2017 року 24 народні депутати України зареєстрували проект Закону № 6240 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)”. За даними Мінсоцполітики у 2017 році в Україні налічується 1 584 859 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Таким чином, 4% українських виборців, які змушені були покинути власні домівки через зовнішню військову агресію, не мають можливості повноцінно реалізувати свої політичні права. Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи вже три роки не можуть голосувати на місцевих виборах та на парламентських виборах в одномандатних округах.