Чи побачать депутати «невидимих виборців» Вінниці?

25.07.2018

Запрошуємо представників засобів масової інформації на Інформаційну зустріч щодо захисту виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів.

 

Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи п'ятий рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина. Майже 4% українських виборців залишаються без права голосу на місцевих виборах та в одномандатних округах на виборах до Верховної Ради.

 

Під час заходу буде презентовано ініціативу громадськості та представників органів місцевого самоврядування м. Вінниця, спрямовану на захист конституційних прав внутрішньо переміщених осіб. Також обговорюватимуться перспективи проходження законопроекту №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян».

 

До участі в заході також запрошуються:

представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти, представники політичних партій, Державного реєстру виборців, внутрішньо переміщені особи.

 

Модераторка дискусії: Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», співавторка законопроекту №6240 та координаторка Всеукраїнської кампанії «Кожен голос впливає».

 

Спікери:

- Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб

- Надія Пашкова, старша координаторка проектів IFES в Україні (тема: "Результати соціологічного опитування IFES")

- Володимир Кіпень, голова ГО "Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу" (тема: "Регіональна історія успіху")

 

Дискусія відбудеться 27 липня (п’ятниця) з 14:00 до 16:00 у Вінницькому прес-клубі за адресою: Соборна, 68 (ІІ поверх)

 

Для підтвердження участі зателефонуйте 050 193 24 23 або напишіть на електронну пошту

Контактна особа: Наталя Болховська, Вінницький прес-клуб.

 

Нагадаємо, що 27 березня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян». Законодавчі зміни були розроблені та запропоновані народним депутатам експертами громадських організацій, які займаються питаннями реформування виборчого законодавства, а також тими, що опікуються

правами внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Попри актуальність, законопроект №6240 досі не винесений на розгляд парламенту.

 

Завдяки проведенню адвокаційної кампанії «Кожен голос впливає» сім місцевих рад звернулися до Верховної Ради з приводу виборчих прав ВПО та підтримки законопроекту №6240 (Вінниця, Ужгород, Маріуполь, Кривий Ріг, Херсон, Коростень і Добропілля).