ЗУСТРІЧ З ГРОМАДСЬКІСТЮ НА ДОНЕЧЧИНІ

24.09.2018

Представники Інституту та кафедри політології і державного управління ДонНУ ім. Василя Стуса проведуть низку зустрічей-тренінгів для громадських активістів з міста Покровськ на Донеччині. Організатором виступає громадська платформа «Без обмежень», яка об’єднує небайдужих громадян, що доказали готовність відстоювати українську державність. Представниками платформи волонтером Родомиром Степовим та журналістом Євгенієм Бражко заплановано 3 зустрічі з експертами у вересні-листопаді 2018 року.

Першу лекцію-дискусію 22 вересня провів голова Інституту Володимир Кіпень. Темою обговорення стали питання щодо особливостей українських виборів та викликів кампанії 2019 року. Розрахована  на 2 год. лекція переросла у 5-тигодинну дискусію. Обговорені принципи підходу до партій, кандидатів, виборчих гасел та можливості включення громадськості до забезпечення чесних виборів та унеможливлення фасифікацій. Серед учасників були атовці з добровольчого руху, досвідчені волонтери, що кілька років системно підтримують наших воїнів, молоді партійні активісти, активні дівчата з покровських вузів.

Громадські активісти з Покровська часто висловлювали нерозуміння позиції центральної влади в Києві щодо сходу України, підкреслювали розповсюдженість проросійських настроїв, недовіру до влади місцевої з колишніх функціонерів-регіоналів, підозрюваних в сепаратизмі. Разом з тим, переживаючи за рідний край і Україну, шукають шляхи посилення української ідеї та державницьких підходів. Це той державницький ресурс країни, без якого українського Донбасу не буде.