СТАРТ ПРОЕКТУ ІНСТИТУТУ З АНАЛІЗУ ВІДНОСИН МІЖ ГРОМАДЯНАМИ І ВЛАДОЮ НА ДОНБАСІ

30.12.2019

Донецький Інститут Соціальних Досліджень і Політичного Аналізу виграв конкурс на реалізацію проекту «Політико-економічний аналіз: Відносини між громадянами та місцевою владою в Донецькій і Луганській областях України» для програми USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Метою дослідження є надати глибше розуміння політичної та економічної ситуації в регіоні через оцінку політико-економічних аспектів відносин між громадянами та місцевою владою у цих двох східних областях України задля зміцнення зв'язків і довіри між громадянами та урядом на сході України та розвитку спільної громадянської культури, загальнодержавних цінностей, порозуміння та підвищення рівня участі громадян в процесах демократичних та економічних реформ в Україні. Очікуваним результатом дослідження мають стати потенційні підходи, які допоможуть підвищити рівень взаємодії між громадянами та урядом. Ставиться завдання забезпечити огляд проблеми та ідентифікувати основні фактори, які сприяють або заважають взаємодії громадян з органами місцевого самоврядування в існуючих політико-економічних умовах з урахуванням триваючого процесу децентралізації. До поставлених завдань відноситься також ідентифікація перешкод та можливостей для проектних інтервенцій через аналіз учасників політико-економічного процесу, вигод та інтересів,  а також акторів, які можуть сприяти участі громадян на місцевому рівні.

Команда проекту включає 11 дослідників з Вінниці (зокрема з Донецького національного університету ім. Василя Стуса) та Краматорська, Маріуполя і Сєвєродонецька. Тривалість проекту 4 місяці.