СПЕЦИФІКА ПОТРЕБ ЛЮДЕЙ ПОВАЖНОГО ВІКУ В ОТРИМАННІ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ

01.07.2020

1 липня Донецьким інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу було проведено чергову фокус-групову дискусію – частину комплексного дослідження Інституту на замовлення ГО «Центр Поділля Соціум» (за підтримки DVV International). Учасниками роботи за дослідницьким проектом «Освітні потреби і неформальна освіта дорослих у Вінницькій територіальній громаді» стали запрошені люди після 55-60 років.

Потреби й очікування осіб «третього» віку відрізняються, зокрема, від сподівань  переселенців зі Сходу України: ефективна реалізація проектів неформальної освіти бачиться за іншими формами та напрямами, а мотивація впровадження зумовлюється іншими чинниками. Зокрема виразно помітною є орієнтація на знання і послуги, що стосуються здорового образу життя і активного дозвілля. Несприятливим аспектом, який можна відзначити одразу, є низька обізнаність цієї суспільної групи зі спектром і масштабом надання послуг із неформальної освіти у Вінниці, і, відповідно, горизонтами, які ці послуги можуть відкрити.

Отримана від запрошених гостей інформація становитиме базу для загального аналізу ситуації в громаді та напрацювання практичних рекомендацій місцевій владі щодо дій по кращому забезпеченню освітніх прав дорослих через неформальну освіту. Однією з можливих організаційних форм вирішення проблеми, яка перевіряється на сприйняття в ході дослідження є створення Центру з неформальної освіти дорослих, куди зможуть звернутися представники різних вразливих груп, а також усі потребуючі.

Фотозвіт проведення фокус-групи з особами пенсійного віку представлений у «Медіа-архіві».