РОЗВИТОК НЕДЕРЖАВНИХ АНАЛІТИЧНИХ ЦЕНТРІВ В УКРАЇНІ

31.01.2020

Центр Разумкова провів 30 січня 2020 р. в Києві публічну дискусію «Майбутнє аналітичних центрів в Україні: завдання, виклики, можливості». Дискусії передувала презентація Юрія ЯКИМЕНКО, заступника генерального директора з  аналітичної роботи. Було представлене місце українських аналітичних центрів у Світовому рейтингу аналітичних центрів – 2019, підготовленому Програмою дослідження аналітичних центрів та громадянського суспільства Університету Пенсильванії (США).

Відзначено зростання рейтингових позицій провідних український центрів, зокрема Центру Разумкова, Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД), Фонду «Демократичні ініціативи» та кількох інших. Окреслено основні проблеми, виклики та можливості, з якими стикаються в сучасних умовах українська недержавна аналітика.

Свій погляд на стан та функціонування громадської аналітики в Україні представив Володимир КІПЕНЬ, Голова Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу. В доповіді «Аналітика як Попелюшка, що виконує Сізіфову працю» зосередився на  проблемному стані аналітичного сектору та неоднозначних перспективах його розвитку.

Загальна дискусія розгорнулася навколо питань:- Роль та місце аналітичних центрів у виробленні державної політики сьогодні та через 10 років? - Продукти аналітичних центрів у інформаційно-перенасиченому середовищі: як залишатися у фокусі уваги суспільства та влади? - Як забезпечити стале функціонування і розвиток аналітичних центрів?

Повний виступ В.Кіпеня можна дивитись за посиланнями з 1.17.32 https://youtu.be/ piDxNFmwr4Q або http://razumkov.org.ua/…/publichna-dyskusiia-maibutnie-anal…