Проблеми медичної реформи на Вінничині

06.11.2015

 

5 листопада 2015 року у стінах  ГО «Вінницький прес-клуб»  в рамках проекту «Регіональні  голоси за демократію» відбувся  круглий стіл на тему «Медична реформа на Вінниччині в контексті децентралізації та місцевих виборів-2015». Експертами виступили керівник Вінницького обласного медико-статистичного  інформаційно-аналітичного центру  Василь Железняк, головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні Василь Паненко і головний лікар ПМСД Калинівського району Василь Македонський. Поважним гостем став начальник медичної служби осередку ЦК «АЗОВ» Роман Бенцак.  На дискусію було винесено актуальні питання.

Зокрема, Василь Железняк говорив про недосконалість нового законодавства в сфері охорони здоров’я і досягненнях Вінниці в реформуванні медичної галузі. За словами доповідача, з трьох  складових - реформування первинної медичної допомоги, вторинної медичної допомоги та спеціалізованої допомоги, - вдалося втілити лише перше і частково друге.  Були створені центри медичної допомоги;  3 госпітальні округи: Могилів- Подільський, Бершадський та Крижопільський.  Експерт підняв питання кваліфікації лікарів у селах  та малонаселених пунктах і ролі сімейного лікаря в існуючій системі. 

В свою чергу , Василь Македонський наголосив на цінності сімейних лікарів, які на його думку, надають  близько 80% медичних послуг населенню та заслуговують на  гідну заробітну плату та гарні умови роботи. 

З пропозицією розширення просвітницької роботи на медичну тематику в школах та ВНЗ та оновлення програми з БЖД  виступив Роман Бенцак.

В рамках дискусії піднімалося питання  європейських стандартів в системі охорони здоров’я , зокрема  нарахування заробітної плати медичним працівникам  згідно  з  об’ємом виконаної роботи та якості  послуг, що надаються.  Медичні експерти  та гості - журналісти, представники громадського сектору, зійшлися на думці, що такі зміни в сфері охорони здоров’я необхідні. Це підвищуватиме  мотивацію представників медичного корпусу, а в результаті сприятиме підтримання здоров’я населення.

ГО «Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу» дякує за  запрошення та  цікаву роботу.