ПОПЕРЕДНІЙ ЗВІТ ЗА КАБІНЕТНИМ ДОСЛІДЖЕННЯМ «ПЕА: Відносини між громадянами та місцевою владою в Донецькій і Луганській областях України»

28.01.2020

Аналітики Інституту завершили та надали Генеральній дирекції в Україні програми USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» Попередній звіт за результатами кабінетного дослідження проблеми взаємодії громадян та громадянського суспільства з місцевою владою та домінуючими в регіоні політико-економічними акторами.

ПEA зосереджувався на кабінетному дослідженні наявних різноманітних джерел та вивченні відповідної літератури. Висвітлення досліджуваної проблеми здійснено в наступних зрізах, відповідно методології ПЕА. Розглянуто: історичний бекграунд  та фундаментальні впливи умов розвитку Донбасу за минулі десятиліття; інституціональні домовленості, формальні та неформальні «правила гри» важливих акторів з трьох секторів «місцева влада - бізнес – громадянське суспільство»; ситуаційний аналіз "тут і зараз", вплив останніх змін в політичній системі України на процеси взаємодії влади і громадян в Донбаському регіоні.

Вивчення експертами DG East звіту, висновків та рекомендації щодо напрямів подальшої роботи і обговорення пропозицій від програми заплановане на середину лютого в м. Краматорську.

Розрахований на п'ять років проект «Демократичне врядування у Східній Україні» має сприяти зростанню суспільної впевненості та довіри між громадянами та органами влади на сході країни, що стане одним із інструментів досягнення ширшої мети USAID у сфері розвитку, а саме пом’якшення наслідків російської агресії проти України.