ПІКЕТУВАННЯ ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКРАДИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМИ

04.05.2018

Більше 200 представників з 12-ти тисячної громади ВПО на Вінниччині прийшли 3 травня до Вінницької міської ради на акцію, метою якої стало привертання уваги до відсутності будь-яких позитивних зрушень щодо розв’язання одної з найгостріших для переселенців проблем - житлової.

Організатором мітингу виступила громадська організація ВПО «Спільна справа». ЇЇ керівник Юрій Зиков підкреслив у виступі, що переселенці у просуванні розв’язання житлового питання опинились у глухому куті. Напрацьовані кілька підходів. Зокрема найбільш перспективними є реалізація двох проектів: соціального житла та окремого житлового кооперативу. Для цього необхідно від місцевої влади виділення землі, але кількарічні перемовини не зрушили з місця проблеми. А без цього не має можливості знайти необхідні інвестиції під будівлю житла. Багато ВПО вже біля 4-х років поневіряються на зйомному житлі, хоча при добрій волі місцевої влади зняти гостроту цієї проблеми цілком можливо.

Голова ГО Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу Володимир Кіпень у виступі звернув увагу на те, що переселенці вже є фактично членами вінницької громади - тут сплачують податки, тут вносять свій внесок у розвиток Вінниччини, тут знаходиться переміщений Донецький національний університет ім.Василя Стуса, де лише вінничан навчається більше 3-х тисяч. Проте ми залишаємось безправними, позбавленими права голосу на виборах у місцеві органи влади. Тому актуальними для ВПО є також відстоювання своїх виборчих прав, зокрема підтримки прийняття законопроекту 6240.

Виступаючі підтримали ці ідеї та передали у мерію Звернення з підписами біля 300 осіб щодо сприяння у розв’язанні житлового питання ВПО.

До мітингуючих ніхто з представників влади не вийшов. Після того, коли вони самі ввійшли у будівлю, було запропоновано надіслати делегацію до заступника мера. Перемовини представників ВПО і представника влади завершились обіцянкою дати гарантію від мерії щодо розгляду питання виділення землі під проекти будівництва житла переселенцям.

Будемо сподіватися на дотримання даної обіцянки. Вінницька влада може стати прикладом для України щодо взаємодії з ВПО.