Обговорення питань лобіювання права голосу для ВПО

09.03.2018

Голова ІСДПА Володимир Кіпень та виконавчий директор Громадського холдингу «Група впливу» Тетяна Дурнєва обговорили необхідність та змістовне наповнення загальноукраїнської кампанії громадського лобіювання прийняття Верховною радою законопроекту щодо забезпечення права голосу на місцевих виборах для внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів.

Мова йде про необхідність знову розпочати публічну дискусію та надати "друге дихання" для Законопроекту №6240.  13 березня в інформаційному агентстві Главком запланована прес-конференція #12ДнівВистачить. Це - перший публічний захід в рамках флеш-мобу на підтримку Законопроекту №6240 щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян. Організатори (Громадських холдинг "ГРУПА ВПЛИВУ" разом з НДО-партнерами, серед яких ІСДПА) анонсували акцію "Невидимі виборці", що відбудеться 19 березня біля Верховної Ради перед засіданням Погоджувальної Ради.

Флеш-моб розпочався 8 березня й завершиться 19-го. Його мета - привернути увагу народних депутатів та громадськості до того факту, що зволікання із розглядом і ухваленням законопроекту позбавляє майже 1,5 мільйони ВПО і кількох мільйонів трудових мігрантів можливості брати активну участь у виборах, у самоуправлінні на місцевому рівні й розвитку громад.

За кілька тижнів законопроекту виповниться 1 рік. 27 березня 2017 р. його зареєстрували у Верховній Раді. Протягом року депутати не спромоглися розглянути цей документ. Як вважають організатори (і співавтори законопроекту), подальше зволікання може призвести до втрати довіри до українських владних інституцій з боку величезного прошарку співгромадян, які живуть чи працюють поза межами офіційної реєстрації.

Обговорено організацію акції у Вінниці, зокрема зустріч громадських активістів-переселенців з депутатами міської ради для переконання їх підтримати розгляд та прийняття на сесії ВР законопроекту №6240.