НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА В ДЕКРЕТІ

05.07.2020

5 липня Донецьким інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу зроблено черговий крок у комплексному дослідженні за проектом «Освітні потреби і неформальна освіта дорослих у Вінницькій територіальній громаді». У роботі фокус-групової дискусії взяли участь мами, які мають різний досвід перебування у декретній відпустці. Надзвичайно змістовна, позитивна і конструктивна дискусія дозволила прояснити багато важливих сторін із життів «вінницьких мам» та розвіяти цілу низку стереотипів щодо потреб жінок з малими дітьми. Один з них – це уявлення, що молоді мами в декреті зайняті лише дітьми, тоді як цей час для багатьох з них – можливість краще осмислити життя своє та сім’ї, знайти нові смисли, зайнятись саморозвитком і відкрити нові професійні горизонти.

Підкреслювалось як тенденція – зростання відсотка жіноцтва, що після народження дитини прагне соціалізуватися. Декретна відпустка дає інколи більше часу, щоб поєднувати догляд за дитиною з власним особистісним зростанням. Спектр навчальних програм, заявлених як потреба для молодих мам, надзвичайно широкий: від психологічних, оздоровчих, санітарно-гігієнічних актуальних на цей час життя знань, до тайм-менеджменту, роботи з сімейним бюджетом та професійних змістових платформ. Потенційні замовники знань з цього середовища навіть готові платити за якісний продукт неформальної освіти як в он-лайн, так і в оф-лайн форматах. Адже можливості через отримання нових компетенцій покращити матеріальний стан є одним з важливих мотиваційних чинників для молодих сімей. При цьому простір можливостей для них у Вінниці оцінений був достатньо критично. Було обговорено цілу низку ідей щодо розширення кількості та якості освітніх послуг для створення комфортної «території мам».

Отримана від запрошених гостей інформація становитиме базу для загального аналізу ситуації в громаді та напрацювання практичних рекомендацій місцевій владі щодо дій по кращому забезпеченню освітніх прав дорослих через неформальну освіту.