Неформальна освіта дорослих: потреби переміщених зі Сходу України осіб

27.06.2020

27 червня Донецьким інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу було проведено фокус-групову дискусію, учасниками якої стали переселенці з Донецької і Луганської областей. Це стало продовженням роботи за дослідницьким проектом «Освітні потреби і неформальна освіта дорослих у Вінницькій територіальній громаді». Комплексне дослідження за проектом проводить Інститут на замовлення ГО «Центр Поділля Соціум», що виконує даний проект за підтримки DVV International.

У ході розмови було з’ясовано роль неформальної освіти для дорослих у життєвій стратегії «йти в ногу з часом», в отриманні комфортного робочого місця,  нинішній стан ринку пропозицій і спектр джерел неформальної освіти на Вінниччині та в Україні загалом. Окреслені напрямки і форми неформальної освіти, які є затребуваними і  актуальними для переміщених осіб і для всієї вінницької громади. Цікавою знахідкою стали спроби колективно змалювати уявний портрет дорослої людини/людей, орієнтованих на освіту впродовж життя. Сформульовано, які риси і обставини заважають вчитися дорослим, а які сприяють.

Отримана від запрошених гостей інформація становитиме базу для загального аналізу ситуації в громаді та напрацювання разом з «Центром Поділля-Соціум» практичних рекомендацій місцевій владі щодо дій по кращому забезпеченню освітніх прав дорослих через неформальну освіту. Однією з можливих організаційних форм вирішення проблеми, яка перевіряється на сприйняття в ході дослідження є створення Центру з неформальної освіти дорослих, куди зможуть звернутися представники різних вразливих груп, а також усі потребуючі.