НЕДЕРЖАВНІ АНАЛІТИЧНІ ЦЕНТРИ УКРАЇНИ У СВІТОВОМУ РЕЙТИНГУ

27.01.2017

Голова ДІСДПА В.Кіпень взяв участь у круглому столі на тему: «Чому діяльність аналітичних центрів сьогодні є більш важливою, ніж раніше? Український контекст», який організував Центр Разумкова. 

Круглий стіл відбувся 27 січня 2017р. В роботі прийняли участь бііля 40 представників аналітичних організацій України, державні службовці, народні депутати.

На круглому столі були представлені Рейтинги кращих аналітичних центрів світу 2016 (2016 Global Go to Think Tank Index Report) за версією Програми аналітичних центрів та громадянського суспільства Інституту Лаудера Університету Пенсільванії. Результати Рейтингу і висновки з нього доповів Юрій Якименко, заступник генерального директора Центру Разумкова. В рейтинг попали авторитетні українські дослідницькі центри. Україна на 36 місці з 150 країн за розвитком аналітичних центрів у світі. Найвища позиція у рейтингу серед українських дослідницьких структур у Центру Разумкова. Серед кращих світових центрів знаходяться також Міжнародний центр перспективних досліджень, Фонд «Демократичні ініціативи» ім.І.Кучеріва та кілька інших. У 2016 році українські центри в даному Рейтингу в різних номінаціях піднялись на 2 позиції.

В ході подальшої дискусії основними стали наступні питання до обговорення: Які сфери досліджень мають бути пріоритетними для українських аналітичних центрів, враховуючи зовнішні і внутрішні виклики для України? На які види діяльності і продукти аналітичних центрів буде найбільший запит у найближчій перспективі?

Результати дискусії та виступи учасників будуть представлені у черговому номері видання Центру Разумкова «Міжнародна безпека».