NATIONAL MEDIA TALK В ДІАГНОСТУВАННІ «ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ»

26.10.2019

В Києві пройшла третя National Media Talk - унікальна національна конференція, яка об’єднає журналістів, редакторів та медіаменеджерів з усієї країни. Прийняв участь в її роботі голова ДІСДПА Володимир Кіпень. Розмова велась щодо стану справ у трикутнику "медіа-влада-суспільство", актуалізованих нині викликів і загроз для медіа середовища в країні. Говорили відкрито і гостро чи дійсно існує криза у відносинах між українськими медіа та владою, та як це впливає на суспільство? Чи виконують медіа роль наглядачів від суспільства за владою, чи є в них для цього все необхідне та чи дійсно суспільство цього потребує? Ще одна розмова йшла навколо стратегії розвитку та захисту інформаційного простору, чи з’явиться вона та якою буде за нинішньої влади.

Пропонувалась широка палітра відповідей на ці питання, що засвідчило наявність різних бачень тенденцій та рецептів комунікації. Виразно різнились оцінки представників влади і представників медіа.
Дає певну надію на зміни на краще самокритичність в медіасередовищі та неприйняття більшістю того формату комунікації, яку пропонує зараз влада суспільству. Питань залишається все ще значно більше, ніж прийнятних відповідей.

Ключовий спікер National Media Talk Роман Сущенко, журналіст  УКРІНФОРМ, нещодавно звільнений політв’язень Кремля, закликав колег до відповідального несення місії служіння суспільству.

Пропонували на National Media Talk своє бачення рецептів подолання наявних викликів Олена Фроляк - Телеканал ICTV, Сергій Швець - Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова, Олексій Братущак - Інститут Масової Інформації (ІМІ), Тарас Шевченко - Центр демократії та верховенства права CEDEM та інші відомі в медіасередовищі персоналії.