МЕМОРАНДУМИ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО З ВІННИЦЬКИМ СУДАМИ

31.10.2018

Програма USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» оголосила конкурс проектів неурядових організацій для проведення опитувань громадян-учасників судових проваджень щодо їхньої задоволеності роботою судів України з використанням карток громадянського звітування (КГЗ).

Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу разом з партнерською громадською організацією Фонд «Правова просвіта» готують проект по моніторингу всіх 15 судів Вінницької області. Однією з умов успіху цього моніторингу є готовність самих судів до такої роботи. Готовність до співпраці судів Вінниччини з громадськістю у проведенні опитування відвідувачів судів для оцінок задоволеності громадян їх послугами і напрацювання засобів підвищення довіри до суду обговорювалась керівниками громадських структур Володимиром Кіпенем та Миколою Удодом з головами вінницьких судів. Проведено зустрічі з керівниками Господарського суду Ф.Ф. Колбасовим, Апеляційного суду області П.В. Кучевським та Вінницького апеляційного адміністративного суду В.М. Кузьмишиним. Голови судів підтримали ініціативу. За результатами відбулося підписання Меморандумів про співпрацю судів та наших громадських організацій.

Одним з основних завдань Програми USAID «Нове правосуддя» є підвищення прозорості в діяльності судових установ. Діяльність Програми у цьому напрямі сприяє підвищенню підзвітності судової влади перед суспільством і громадянами. Моніторинг функціонування судів через опитування відвідувачів суду за допомоги карток громадянського звітування (КГЗ) та використання результатів цих опитувань для розробки конкретних рекомендацій судам на вдосконалення організації їх роботи є важливим фактором в останні роки відновлення довіри до суду.