Люди поважного віку у взаємодії з органами влади

12.02.2019

Які знання та навички потрібні сучасному/сучасній пенсіонеру/пенсіонерці, щоб бути активними громадянами у суспільстві та йти в ногу з часом? Чи знають люди поважного віку як відстоювати свої права, як взаємодіяти з різними державними і місцевими службами?

Володимир Кіпень, як експерт проекту «Громадська активність без вікових обмежень», що реалізується громадською організацією «Центр Поділля-Соціум», виясняв це спільно з людьми поважного віку та представниками вінницької влади на фокус-групі. Вона є частиною системного дослідження, результатом якого мають стати підготовлені рекомендації для вдосконалення політики в цій сфері. Фокус-групова  дискусія була проведена 11 лютого 2019 року у Вінниці.

На заході були присутні Директорка Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова, Директорка територіального центру соціального обслуговування Галина Бачинська, начальниця інформаційно-аналітичного відділу Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради Малецька Наталія, головна спеціалістка відділу надання соціальних послуг Вінницької обласної державної адміністрації Богдана Данчак та представники і представниці поважного віку.

Шукали відповіді на питання:
- Які проблеми у використанні різних механізмів участі літніх людей у справах громади
- Які можливості використовуються краще і що працює неефективно? 
- Які труднощі у комунікаціях з людьми поважного віку бачите ви?
- Що і як можна зробити для того, щоб літні люди активніше включалися в життя громад і легше вирішували свої проблеми?

Дослідження  проводиться у 5 містах України: Вінниці, Полтаві, Житомирі, Миколаєві та Слов’янську (Донецької області) та здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.