«ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РОЗВИТОК ДОННУ У ВІННИЦІ» : ДВА РОКИ ШЛЯХУ

07.03.2017

7 березня 2017 року у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса  підвели підсумки реалізації першого в Україні проекту з системної підтримки та відновлення переміщеного із зони АТО вишу за рахунок ресурсів Міжнародного фонду «Відродження». Унікальний для системи освіти України проект, реалізований громадською організацією – Інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу, успішно завершений. Масштабна підтримка – за два роки фондом виділено 9 млн. 126 тис.грн – використана достатньо ефективно. Університет вийшов із зони високого ризику для власного нормального існування. Напрацьований запас міцності, відновлено певною мірою матеріально-технічну базу університету, усталилось позитивне реноме в регіоні, розширились зв’язки всередині країни та співпраця з закордонними вузами, виш зосереджується на питаннях забезпечення якості освіти, не такими песимістичними стали настрої серед викладачів.

Як зазначив у своїй промові ректор ДонНу імені Василя Стуса Роман Гринюк: «Цей проект, безумовно, не тільки дав старт розвитку університету, а й дав можливість нам, як колективу університету, повірити в свої сили.» Реалізація проекту дозволила помітно просунутись університету до стратегічної цілі – створення сучасного ВНЗ європейського типу. Ректор висловив слова подяки МФ «Відродження» за довіру і фінансову підтримку Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Виконавчий директор МВ «Відродження» Євген Бистрицький підкреслив підтримку Фондом саме європейського вибору Донецького національного університету, а результати дворічної роботи за проектом свідчать і про гарні здобутки, і про помітний рух університету в утвердженні європейських підходів до надання освітніх послуг».

Володимир Кіпень, як генеральний координатор проекту, узагальнив зроблене: «Можна обгрунтовано вважати, що мета проекту – забезпечити спочатку старт, потім продовження відновлення та інноваційного розвитку ДонНУ у Вінниці через підтримку напрацьованих академічною спільнотою ДонНУ певних «точок зростання» в основному досягнута».

Детально описано досягнуті результати по всім напрямам проекту. Звіт тут http://fex.net/#!021935490938.

За результатами роботи було обговорено можливі напрямки співпраці між МФ «Відродження» та ДонНУ імені Василя Стуса, зокрема вже на основі визначених, конкретних проектів у сферах публічної політики, академічної доброчесності та студентського самоврядування.