ДЕБАТИ ДЛЯ СВІДОМОГО І ВІДПОВІДАЛЬНОГО ВИБОРУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

11.04.2019

Заява_Виборча Рада UA та Реанімаційний Пакет Реформ - РПР

Законом України передбачено проведення дебатів в останню п'ятницю перед днем повторного голосування. Участь кандидатів у дебатах не є обов'язковою вимогою закону. Втім, перебіг виборчої кампанії після першого туру дає нам підставу вимагати проведення дебатів за обов'язкової участі обох кандидатів на правових засадах, визначених законом.

Ми вважаємо, що є головна обставина, щодо якої суспільство не змогло отримати аргументованої відповіді від обох переможців першого туру. Це критична нестача ясності у громадян відносно Вашого бачення необхідних прогресивних змін у діяльності Президента.

Від кандидата-чинного Президента України крім бачення напрямків розвитку країни ми воліємо почути персонально гарантовані кроки подолання тих недоліків його керування, насамперед — корупції і закритості оточення та нестачі стратегічної комунікації, які він визнає сам.

У другого кандидата-переможця першого туру виборів команда та його управлінські компетенції в якості Президента України залишаються у значній мірі невідомі громадськості. Тому ми воліємо отримати відповідну інформацію разом з визначеними їм гарантованими кроками заявленого народовладдя.

Не маючи на увазі обмежити Вашу свободу звернення до виборців, ми пропонуємо використати як спрямовуючу рамку дебатів матрицю запитань, підготовлену нами відповідно до конституційних повноважень Президента України:

1. Стратегія безпекової та оборонної політики України та бачення її здійснення. Особливо: плани з відновлення територіальної цілісності України, плани зміцнення обороноздатності країни, реформування «Укроборонпрому», СБУ.

2. Стратегія зовнішньої політики України, завдання Президента в її реалізації. Особливо: плани щодо пришвидшення вступу України до ЄС, членство в НАТО, відносини з Росією.

3. Бачення шляхів економічного розвитку України. Особливо: роль Президента у викоріненні економічних та інституційних передумов корупції, бачення механізмів деолігархізації і демонополізації, ставлення до реформ: земельної, пенсійної, податкової, трудового законодавства.

4. Роль Президента в конституційній моделі влади та здійснення ним своїх повноважень. Особливо: чи будете ініціювати зміни до Конституції в частині розподілу повноважень між Парламентом, Президентом, Урядом; бачення реформи судової влади, як будуть добиратися кандидати на посади суддів Конституційного суду України, голів місцевих державних адміністрацій. Ваші кандидатури на посади: Глава адміністрації Президента, Секретар РНБО, Голова СБУ, Голова НБУ, Генеральний прокурор, Міністр закордонних справ, Міністр оборони.

5. Гуманітарна політика: роль Президента в зміцненні національної консолідації країни. Особливо: бачення побудови публічної комунікації з громадянським суспільством, проведення мовної політики, які законодавчі ініціативи стосовно забезпечення прав національних меншин та корінних народів будуть запропоновані, як підтримати та допомогти громадянам України, які зараз проживають на окупованих територіях в перспективі реінтеграції.

Ольга Айвазовська (Aivazovska Olga) Зураб Аласанія (Zurab Alasania) Iryna Bekeshkina Yevhen Bystrytsky Igor Burakovsky Andriy Vyshnevsky Тарас Возняк (Taras Voznyak) Olexiy Haran Olga Dukhnich Andrii Dligach Сергій Жадан [офіційна сторінка]Володимир Кіпень Ігор Коліушко Олексій Кошель Natalya Ligacheva Yuri MakarovAndriy Meleshevych Валерій Пекар Ройтбурд Александр Олександр Олександр Скіпальський Tyshchenko Yulia Дмитро Тузов Alexander Filts Taras Shevchenko Pavlo Sheremeta Yaroslav Yurchyshyn